Domowe sposoby

Bez poświęcania swojego wolnego czasu w domu na naukę języka angielskiego możesz zapomnieć o tym, że kiedyś biegle będziesz posługiwał się tym językiem. Ale nie martw się nauka nie musi być ani nudna, ani też jakaś bardzo żmudna. Jeśli chodzisz regularnie na lekcje angielskiego i tam poznajesz zasady gramatyki i tego typu rzeczy, to wystarczy, że w domu będziesz:

  • słuchał angielskich piosenek wraz z tekstem
  • czytał angielskie książki
  • oglądał filmy po angielsku (na początku z angielskimi napisami, potem bez napisów)

Na początek lepiej wybieraj dość cienkie książki, które opisują dość proste historie. Raczej nie sięgaj po jakieś bestsellery, które bardzo często są pisane dość ciężkim językiem. Jeśli nie masz pomysłu na lekturę, to sięgnij po „Somewhere between life and death”. Jest to świetna książka opowiadająca historię dwóch sióstr, z których jedna ma tragiczny wypadek i zapada w śpiączkę. Książka napisana dość łatwym językiem – pewnie nie będziemy musieli non stop zaglądać do słownika.

Jeśli chodzi o filmy, a dokładniej seriale (żeby za bardzo się nie przemęczać), to koniecznie odwiedźcie stronę ororo.tv. Znajdziecie tam praktycznie wszystkie znane seriale (nawet te najnowsze, np. „Gra o tron”) z napisami w języku angielskim. Tylko dla takich seriali warto jest poświęcać swój czas.

Masz problemy ze zdrowiem, które skutecznie odbierają ci motywację do nauki? W takim razie wzbogać swoją dietę o odpowiednie produkty. W pierwszej kolejności możesz nabyć żeń-szeń syberyjski, który zdaniem wielu osób wykazuje potencjał antyoksydacyjny, przeciwdepresyjny, immunomodulujący oraz przeciwbakteryjny.